אודות

גשר המיתרים בכניסה לירושלים מכיוון כביש מספר 1.
צילום: שלמה צזנה

ירושלים, המאה ה-21

ירושלים היא עיר תוססת, עיר עתיקה ועיר חדשה. עיר של שכונות שהיא עיר בירה. עיר שהיא מלאת חיים, עיר של היסטוריה ושל אתרים דתיים וקדושים. עיר של מוזיאונים, תיאטראות וגלריות. עיר של שווקים צבעוניים, עיר של מסעדות, ברים ובתי קפה. עיר שיש לה כל כך הרבה להציע, לדעת ולהכיר.

אנחנו מפעילים את "המרכז להכרת ירושלים". אנחנו מכירים את ירושלים ואנחנו כאן כדי לשתף אתכם במה שאנחנו יודעים.

מנהל האתר הוא שלמה צזנה. שלמה יליד ירושלים (1971) שימש כעיתונאי במשך 25 שנים בתפקידי כתיבה ועריכה במגוון כלי תקשורת בולטים. בין היתר, שימש כתב ופרשן בעיתון "מעריב" (1994-2004) וב"ישראל היום" (2007-2018). בנוסף שלמה ערך בכל המקומונים הירושלמים והיה העורך הראשי של האתר המרכזי של ירושלים ברשת "02net" שפעל עד 2010.

שלמה חוקר את ירושלים במבט ייחודי, המשלב את המימד ההיסטורי, הדתי והאקטואלי. בשנים האחרונות פרסם שלמה צזנה את הספרים "מדריך לעיר ירושלים" ובו סקירה על 500 אתרים מרכזיים בעיר; "חקוק באבן" ובו סיפורן של 80 אבנים שעליהם יש סימנים, כתובות ורמזים מעברה של ירושלים; "100 נקודות חן בירושלים" הסוקר את פינות החמד שאסור להחמיץ בעיר הקודש; והספר "ירושלים בתנ"ך 669" שבחן את כל ההופעות של המילה ירושלם בתנ"ך וניתח את ההשפעה הנובעת מכך על התרבות של העם היהודי.

צזנה וחבריו לאתר מבצעים סיורים בירושלים. אם אתם מעוניינים להזמין סיור לקבוצה או ליחידים בשלל מסלולים ובהתאמה עבורכם, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר עכשיו ולשריין את החוויה הבלתי נשכחת שלכם בירושלים!

%d בלוגרים אהבו את זה: