רשימת כל הסיורים בירושלים 2023 המיועדת לקבוצות

רוצים לטייל בירושלים? הגעתם למקום הנכון! "המרכז להכרת ירושלים" מקיים סיורים רק בירושלים… כי זאת המומחיות שלנו כבר זמן רב.

אתם יחידים, זוג, זוגות, או משפחה, המעוניינים לסייר בעיר? לחצו כאן
ליחידים/זוג/משפחה, לחצו כאן!

לקבוצה (9 משתתפים ומעלה): אנחנו מאמינים כי לכל אחד יש את ירושלים שמדברת אליו. אז תבחרו איזה ירושלים מדברת אליכם ונצא לסייר בה. כתבו לנו מי אתם, בכמה משתתפים מדובר, באיזה תאריך תרצו לסייר ומה בירושלים מעניין אתכם, ונתקדם משם!
אנא לחצו על המספר ותועברו ישירות להתכתב איתנו בוואצאפ: 054-6742065 

מחיר סיור לקבוצה: 1100 שקלים. (סכום סופי לתשלום, כולל מעמ וכולל הכל).
אפשר לשלם באשראי, באמצעות ההעברה בביט או במזומן. לאחר התשלום תישלח חשבונית/קבלה.
((כמה סיורים הם במחיר אחר, בשל תשלום לספק חיצוני. במידה ותבקשו את אותם סיורים, תעודכנו על כך בעת ההזמנה))

התשלום שלכם ייעשה רק לאחר קביעת התאריך, יום ושעת המפגש עם נציגינו. התשלום מבטיח את התאריך המבוקש!
להזמנה לקבוצה לחצו כאן 054-6742065 

רשימת כל סיורי המרכז להכרת ירושלים 2023 המיועדת לקבוצות

סיור מספר 1: הסיור הקלאסי אל העיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויעבור ברובע היהודי והנוצרי ובשוק. הסיור יכלול תצפיות מרהיבות אל עבר העיר העתיקה שבתוך החומות ויסתיים אל מול הר הבית והכותל המערבי. הסיור כולל כניסה אל כנסיית הקבר והכותל המערבי. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיור באזורים בטוחים בלבד.

סיור מספר 2: הר הבית, מבט מקרוב. סיור אל הר הבית והעיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויעבור ברובע היהודי והנוצרי ובשוק המרכזי. הסיור כולל כניסה אל מתחם הר הבית בזמנים המותרים (בימים א-ה שאינם חגים יהודים או מוסלמים בשעות 7-10 בבוקר או בשעה 13:30). הסיור יכלול תצפיות מרהיבות אל עבר העיר העתיקה שבתוך החומות. הסיור מעגלי ויסתיים בשער יפו. משך הסיור כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיור באזורים בטוחים בלבד.

סיור מספר 3: סיור שלושת הדתות בעיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויעבור ברובע היהודי והנוצרי ובשוק המרכזי. הסיור כולל כניסה אל מתחם הר הבית – המקום הקדוש ביותר ליהודים והשלישי בחשיבותו למוסלמים. הכניסה היא בזמנים המותרים (בימים א-ה שאינם חגים יהודים או מוסלמים בשעות 7-10 בבוקר או בשעה 13:30). אחר כך נמשיך ונכנס אל כנסיית הקבר ברובע הנוצרי. הסיור יכלול תצפיות מרהיבות אל עבר העיר העתיקה שבתוך החומות ויסתיים אל מול הר הבית והכותל המערבי. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיור באזורים בטוחים בלבד. המחיר כבר כולל את דמי הכניסה לאתרים אם קיימים בסיור.

סיור מספר 4: סיור על חומות העיר העתיקה. 

מסלול: נעלה אל חומות העיר העתיקה ונמשיך לצעוד בתוך הרובעים השונים. הסיור יתחיל בשער יפו ויעבור ברובע היהודי והנוצרי ובשוק המרכזי. הסיור כולל עליה לחומות העותומאניות שמקיפות את העיר העתיקה ומספקות חוויה ותצפית ייחודית על החיים בעיר. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיור באזורים בטוחים בלבד.

סיור מספר 5: סיור אל הרובע היהודי בעיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויתמקד ברובע היהודי בלבד. הסיור כולל כניסה לאתר מוזיאוני ברובע היהודי ולבית כנסת. הסיור מתמקד בהיסטוריה ואדריכלות ובסיפור העם היהודי והקשר שלו לעיר ירושלים. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיור באזורים בטוחים בלבד.

סיור מספר 6: סיור אל הרובע הנוצרי בעיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויתמקד ברובע הנוצרי שבתוך העיר העתיקה. נשמע על הרכב האוכלוסייה, על בתי התפילה הנוצריים ונבקר בכמה מהם, כולל בכנסיית הקבר. הביקור כולל הליכה בדרך הייסורים של ישו ובאתרים נסתרים. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיור באזורים בטוחים בלבד.

סיור מספר 7: סיור אל הרובע הארמני בעיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויתמקד ברובע הארמני שבתוך העיר העתיקה. נשמע על סיפורם המיוחד של הארמנים ונבקר בתוככי הרובע, באתרים שסגורים למטייל בודד: נבקר באנדרטה לזכר השואה הארמנית, בקתדרלת סנט ג'יימס, במוזיאון הארמני ובספרייה המיוחדת והעתיקה. הסיור הוא מעגלי ויסתיים בשער יפו.

סיור מספר 8: סיור אל שווקי העיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויתמקד בשווקים הססגוניים של העיר העתיקה של ירושלים. הסיור יעבור בשוק דוד וברחוב הגיא ובשווקים נסתרים ומסקרנים ברחבי העיר העתיקה. הסיור כולל הסברים על הדוכנים והמוכרים, על המאכלים והסחורות ומרכולתם שם ועל האדריכלות והכלכלה העירונית, אז והיום. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיורים באזורים מאובטחים על ידי כוחות הביטחון בלבד.

סיור מספר 9: סיור טעימות בשווקי העיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויתמקד בטעמים המקומיים ומעוררי התיאבון שקיימים בשווקים הססגוניים של העיר העתיקה של ירושלים. הסיור יעבור בשוק דוד וברחוב הגיא ובשווקים נסתרים ומסקרנים ברחבי העיר העתיקה. הסיור כולל הסברים על הדוכנים ובעלי הדוכנים, על המאכלים והסחורות הנמכרים שם ועל האדריכלות והכלכלה העירונית, אז והיום. הסיור כולל 5-7 טעימות של קפה ומאפה, מנת חומוס ולסיום קינוח מתוק. סיור יימשך כשעתיים וחצי של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיורים באזורים מאובטחים על ידי כוחות הביטחון בלבד.

סיור מספר 10: סיור אל עיר דוד ומנהרות הכותל.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויתמקד בירושלים הקדומה של בית ראשון ושני. נבקר בגן הלאומי עיר דוד ובגן דווידסון שלמרגלות הר הבית. משם נמשיך אל מנהרות הכותל. ההליכה במנהרות יכולה להיות מלחיצה לחלק מהאנשים, כולל לבעלי קושי במקומות סגורים, קושי בהליכה או בעלי קשיי נשימה. אפשר לשלב כניסה למים במעיין הגיחון לילדים מעל גיל 9 (גובה המים 70 ס"מ ומעלה). הסיור יימשך כשעתיים וחצי של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיורים באזורים מאובטחים על ידי כוחות הביטחון.

סיור מספר 11: סיור עם ילדים בעיר העתיקה.

מסלול: הסיור יתחיל בשער יפו ויאפשר לילדים (מגיל 5-12) להיות מרכז הסיור וחלק פעיל בו. הסיור כולל הפעלה אתגרית בסגנון חדר בריחה וחפש את המטמון. הסיור עובר ברובע היהודי והנוצרי ומחייב נוכחות של ההורים. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש. הסיורים באזורים בטוחים.

סיור מספר 12: "אחת, שתיים שלוש": סיור אל שלושת השכונות הראשונות שיצאו מחומות העיר העתיקה

מסלול: הסיור יתחיל ליד תחנת הקמח שבשכונת משכנות שאננים, השכונה היהודית הראשונה שיצאה אל מחוץ לחומות העיר העתיקה. וימשיך אל השכונה השנייה והשלישית שיצאו אל מחוץ לחומות. במהלך הסיור נבקר בגנים קסומים ונסתרים ונקיים תצפיות מרהיבות אל חומות העיר העתיקה. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש.   

סיור מספר 13: סיור אל שכונות רחביה וטלביה.

מסלול: במהלך הסיור נבקר בשתי שכונות שהוקמו בזמן השלטון הבריטי. האחת, שכונה יהודית שהפכה לשם נרדף לשכונת יוקרה ואליטה חברתית. והשניה, שכונה עם בתי פאר של ערבים שהפכה למתחם שמשכן היום את בתי הנשיא וראש הממשלה. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך וחמוש.  

סיור מספר 14: סיור בשכונת עין כרם הציורית.

המסלול: נסייר בין סמטאותיה הקסומות של השכונה הפרברית של ירושלים ונביט אל עבר המרחבים הפתוחים שנשקפים ממנה. נשמע על ההיסטוריה, האדריכלות והאנשים שבה. נגע במי המעיין שבמרכז השכונה ונכנס לכנסיות שבה. הסיור יימשך כשעתיים של הליכה רגלית מתונה עם עצירות והסברים מפי מורה דרך מוסמך.

סיור מספר 15: "הר לוחמי ישראל" – סיור בהר הרצל

סיור אל הר הרצל, "השביל המחבר" וחלקת גדולי האומה. בסיור נבקר בקברו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל, נפקוד את חלקת גדולי האומה בה קבורים נשיאים וראשי ממשלה, נמשיך אל חלקות מעניינות, נשמע על סיפורי גיבורי צה"ל, לוחמיו ונספר על כאב המשפחות השכולות. נספר את סיפורו של המקום הכואב שבזכות הנופלים מאפשר את שגשוגה של מדינת ישראל. סיור על מנהיגות, אומץ ושכול.

סיור מספר 16: סיור בשוק מחנה יהודה

השוק הססגוני המגוון מלא בשפע של פירות וירקות וכל טוב, עם תמהיל חנויות ייחודי ומגוון מסעדות, בתי קפה ודוכני אוכל – שהופכים את הביקור לחוויה מלאת חושים. הטעמים, הריחות, המראות וקולות השוק מייצרים ביקור בירושלים האותנטית שאסור לפספס.

סיור מספר 17: סיור קולינרי בשוק מחנה יהודה

השוק הססגוני המגוון מלא בשפע של פירות וירקות וכל טוב, עם תמהיל חנויות ייחודי ומגוון מסעדות, בתי קפה ודוכני אוכל – שהופכים את הביקור לחוויה מלאת חושים. הטעמים, הריחות, המראות וקולות השוק מייצרים ביקור בירושלים האותנטית שאסור לפספס.

יש לנו שפע של סיורים קולינריים בשוק. יש סיור מובנה וקבוע חלבי/בשרי/פרווה; כשר בהשגחת הרבנות הראשית ומחמיר מכך. במהלך הסיור נעצור ונטעם בין 5-10 מאכלים שונים. אתם קובעים מה נאכל, לפי תפריט והמחיר שתרצו לשלם.

סיור מספר 18: סיור בקריית הממשלה והמוזיאונים.

נבקר בקריית השלטון של מדינת ישראל, הכוללת סיור שעובר ליד הכנסת, בית המשפט העליון, משרד ראש הממשלה, בנק ישראל והספרייה הלאומית. נשמע על הרעיון האידיאולוגי והאדריכלי של המתחם, נבקר בפינות נסתרות בקריה ובגנים שמקיפים אותה.

סיור מספר 19: סיור במקומות שבדרך כלל לא מכירים בעיר העתיקה בירושלים.

הסיור הוא בעיר העתיקה, אך הפעם, במקום לטייל במסלול הקלאסי, נצעד לאזורים שבדרך כלל המטייל לא מגיע אליהם. הסיור יתקיים ברובע היהודי, הנוצרי והמוסלמי.

סיור מספר 20: סיור בהר הזיתים: "אל מול הר הבית"

ההר שממזרח להר המוריה – עמוס בקדושה ובאמונות יהודיות, נוצריות ומוסלמיות. הנוף המרהיב והפנורמי אל המדבר מצד אחד וירושלים בתפארתה במערב, לא משאיר ספקות כי זוהי התצפית היפה ביותר על ירושלים. נשמע על שבע הקשתות, על העלייה לשמים משם, על המלכים שהומלכו בשמן עצי הזית שלמרגלות ההר, על בית הקברות היהודי העתיק בעולם ועל ראש הממשלה שקבור שם, נבקר בכנסיות ובמונומנטים יוצאי דופן ונשמע על האתרים הארכאולוגים המרשימים שבמקום.

סיור מספר 21: אז והיום: סיור בין בתי הנשיא, ראש הממשלה והרבנים הראשים.

סיור בשכונות רחביה וטלביה שמתמקד בבתי המנהיגים. הסיור כולל כניסה למוזיאון המורשת לזכרו של ראש הממשלה במלחמת ששת הימים, לוי אשכול. הסיור מודרך על ידי שלמה צזנה, כתב מדיני ותיק ומי שהיה עיתונאי בכיר במשך 25 שנים.

סיור מספר 22: אז והיום: סיור בעקבות בתי המשפט בישראל.

סיור בעקבות בית המשפט העליון, שכולל כניסה אל בית המשפט העליון וסיור בו.

סיור מספר 23: אז והיום: סיור מכנסת לכנסת.

הסיור יתחיל במרכז ירושלים, בבית פרומין מושבה של כנסת ישראל בשנים 1950-1966 וימשיך אל מושבה של הכנסת היום בקריית הממשלה. בסיור נשמע על המאבקים הגדולים שליוו את המשכן במרכז העיר ובמושבו החדש, נספר על האדריכלות של המבנים ועל הסמליות שלהם. הסיור כולל כניסה וסיור בכנסת.

סיור מספר 24: סיור בעקבות הצלבנים.

הצלבנים הגיעו לשחרר את ירושלים מידי המוסלמים והשאירו חותם משמעותי על ירושלים של המאה ה-12. נבקר בעקבות האבירים הצלבנים ומלכיהם שהגיעו מצרפת, גרמניה, הולנד ואנגליה. הסיור כולל כניסה לכנסיות ומבנים צלבניים. מדריך הסיור הוא מורה דרך מוסמך וחמוש שהוא גם ארכאולוג. 

סיור מספר 25: סיור איטליה בירושלים.

מהאימפריה הרומית, דרך נציגי האפיפיור בתקופה הצלבנית ועד לנוכחות האיטלקית היום בירושלים. סיור מרתק על חו"ל אירופאי בירושלים. הסיור הוא בעיר החדשה והישנה ועוסק בהיסטוריה, אדריכלות וסיפורים על תהליכים ואנשים שיצרו מציאות.

סיור מספר 26: סיור חומות.

סיור על וסביב חומות העיר בירושלים. החומה העותומאנית שמקיפה את העיר כמעט 500 שנה, היא פאר היצירה של סולטן סולימאן המפואר. בסיור נכיר את סודות החומה, את האסטרטגיה ההגנתית שלה, את האפקט העירוני שלה ונשמע על חומות נוספות בירושלים.

סיור מספר 27: סיור כנסיות בעיר העתיקה.

הסיור יתמקד בכנסיות בעיר העתיקה, גם כנסיות שבדרך כלל לא מגיעים אליהם בסיורי מבקרים רגילים. במהלך הסיור נשמע על האמונה הנוצרית, על המשמעות של ירושלים בהוויה הנוצרית, על המבנים המיוחדים והעדות השונות ומנהגיהן. הסיור מתקיים בעיר העתיקה, באזורים בטוחים, עם מדריך שהוא מורה דרך מוסמך וחמוש, המומחה לירושלים.

 סיור מספר 28: סיור במנזרים וכנסיות נסתרות בירושלים.

הסיור עוסק במנזרים וכנסיות נסתרות באזור העיר העתיקה. בסיור נבקר בכמה מהמנזרים שלא נהוג לבקר בהם בדרך כלל בסיורים בירושלים. נשמע על מנהגי המקום, על ההיסטוריה של הנזירות ועל החשיבות של ירושלים לאורך הדורות. הסיור מתקיים עם מורה דרך מוסמך המומחה לירושלים.

סיור מספר 29: סיור בעקבות לוחמים בצבאות העבר בירושלים.

הסיור הוא מסע אל העבר של ירושלים ואל הקרבות שעיצבו אותה. מהתקופה הבבלית, אל האימפריה הרומית, דרך השליטים המוסלמים, העותומאנים והבריטים. הסיור מתקיים בעיר העתיקה ועוסק בארכאולוגיה, היסטוריה, צבא וביטחון, דת ופולקלור ובמהלכו נשמע על חשיבותה של ירושלים לאורך הדורות, עירוניות ותרבות.

סיור מספר 30: סיור אל מוזיאון רוקפלר.

המוזיאון הבריטי לארכאולוגיה הוא יצירת אומנות מפוארת בפני עצמה הנחבאת סמוך לחומות העיר העתיקה. בתוך המוזיאון נמצאים ממצאים ארכיאולוגים נדירים שנאספו בזמן השלטון הבריטי מרחבי הארץ וירושלים. הסיור הוא עם מורה דרך שהוא ארכאולוג, שיספר על הממצאים יוצאי הדופן שנמצאים במוזיאון, על האדריכלות ועל האנשים שקשורים אליו לאורך השנים.

סיור מספר 31: בתי כנסת ברובע היהודי בירושלים.

בתי כנסת ברובע היהודי בירושלים – הסיור יעבור בין בתי הכנסת הייחודיים ברובע היהודי שבעיר העתיקה בירושלים. הסיור כולל כניסה אל תוך בתי כנסת מוכרים ונסתרים. במהלך הסיור נשמע את על הקהילה היהודית של ירושלים לאורך השנים מאז חורבן בית המקדש ועד היום ונכיר את המנהגים הירושלמים.

סיור מספר 32: מנהיג ונביא.

סיור בעקבות נביאים וכוהנים בירושלים. הסיור באזור העיר העתיקה וסביבתה כולל התבוננות על הפעילות של נביאי ישראל וכוהניה בימי בית ראשון ושני. נצעד במקומות שבהם צעדו הנביאים והתנבאו על ישראל. סיור עם הטקסט המקראי בירושלים הקדומה.

סיור מספר 33: "ירושלים הנה אני בא".

סיור מדלג בין אתרים בעלי עניין מיוחד בירושלים, בכל קצוותיה. הסיור מיועד לקבוצה ממונעת באוטובוס/מיניבוס/כלי רכב  פרטיים.  

סיור מספר 34: סיור יין.

הסיור יתמקד בגפנים ובתוצרתם באזור ירושלים ויכלול הסברים וטעימות ממיטב הבציר המקומי.

סיור מספר 35: שמן, יין, קפה.

סיור יוצא דופן שעוסק בהפקת תוצרת משובחת, מוכרת ואהובה. הסיור כולל הסברים על הפקת השמן, היין והקפה, על ההיסטוריה של המוצרים ועל הקשר שלהם לירושלים.

סיור מספר 36: סודות רחוב הנביאים. או בשמו האחר: בעקבות בתי חולים ומחלות בירושלים.

סיור על הרפואה בירושלים במאה ה-19 ותחילת המאה העשרים. הסיור יתקיים לאורך רחוב הנביאים ויעבור ליד מבנים חשובים בהיסטוריה הרפואית של ירושלים.

סיור מספר 37: סיור עששיות בעין כרם

סיור חוויתי המתאים גם לצוות עובדים, למשפחות מורחבות, או לקבוצה שכוללת הורים וילדים. הסיור מתקיים בשכונת עין כרם הציורית ומתקיים בשעות הערב.

סיור מספר 38: סיור ברחוב המלך דוד

הסיור מתקיים לאורכו של הרחוב הייחודי "המלך דוד" וכולל הסברים על האדריכלות המיוחדת שבו, כולל התבוננות במתחם י.מ.ק.א ומלון המלך דוד. זהו רחוב יוקרתי שמאכלס היום בתי מלון מעולים, אך שוזר בתוכו גם סיפורים מההיסטוריה הרחוקה והמאוחרת של ירושלים.

סיור מספר 39: סיור טמפלרים במושבה הגרמנית.

בסיור נצעד במושבה הגרמנית ונשמע על מקימיה במאה התשע עשרה. מי היו הטמפלרים? כיצד נראת האדריכלות של המבנים שלהם? מה עלה בגורלם ומה קסמה של השכונה היום?

סיור מספר 40: הנה באה הרכבת. סיור במתחם התחנה הראשונה של הרכבת העותומאנית ובפארק המסילה.

הסיור מתחיל במתחם התחנה שליד המושבה הגרמנית וממשיך אל מבנים ייחודיים הסמוכים למתחם. סיור על קידמה ונוסטלגיה, על עירוניות ותרבות.

סיור מספר 41: אל גיא בן הינום והשכונות הסמוכות אליו.

הגיא שמבודד את העיר העתיקה ממערב היה במשך שנים מושא לפחדים של תושבי ירושלים. גיא בן הינום, פתחו של גיהנום, אמרו עליו. נחקור את המסורות הקדומות בעניינו, נכיר את התגליות הארכיאולוגיות החשובות שנחשפו בו ונשמע על המאבקים הנוכחיים סביבו.

סיור מספר 42: סיור אל הנקרופוליס של ירושלים.

הסיור יעבור בבתי הקברות בהר הזיתים עד כתף ינום. נשמע על סיפורים מרתקים הקשורים לדמויות ייחודיות שקבורות שם, על היסטוריה, ארכאולוגיה, עירוניות ותרבות. גליקנטו דורמיר פרנסיסקנית

סיור מספר 43: קורה בקפה.

הסיור עוסק בקפה בירושלים. על גלגוליו, מהתקופה העותומאנית ועד לגימתו היום במבנה ייחודי ונסתר בעיר העתיקה.

סיור מספר: 44: הורדוס בירושלים.

הסיור בעקבות השליט המפורסם ששיפץ את הר הבית, היה מוכר כאדריכל ומטורף והטביע את חותמו על יהודה וירושלים. הסיור כולל כניסה להר הבית ולמגדל דוד וגדוש בסיפורים מסקרנים על דמותו המסקרנת של השליט הכי פוליטיקאי שפעל כאן בחסות רומי לפני אלפיים שנה.

סיור מספר: 45: "להרים את הראש".
סיור שמתמקד בפרטים קטנים שרואים במהלך סיור בעיר העתיקה בירושלים. אנחנו מגיעים הרבה פעמים לאותו המקום, אבל מונחי מטרה ויעד. הפעם, נעשה את זה קצת אחרת… ונגלה דברים חדשים.

סיור מספר 46: סיור בעקבות תמונות ישנות.

הסיור עובר בעיר העתיקה ומציג תמונות סטילס של מקומות ואנשים משתי המאות הקודמות.

סיור מספר 47: סיור ארכאולוגי בעיר העתיקה של ירושלים.

ירושלים העתיקה גדושה בהיסטוריה ומתקיימים בה סיורים ללא סוף, אבל בסיור הזה נתמקד רק בפן הארכאולוגי של ירושלים העתיקה. נבקר באתריה הארכאולוגיים ונביט על עברה באור שונה. הסיור מתקיים על ידי ארכאולוג שהוא גם מורה דרך מוסמך.

סיור מספר 48: סיור בנושא בנימין זאב, הרצל.

הסיור כולל כניסה למוזיאון לזכרו של חוזה המדינה בהר הרצל, ביקור בקברו ושיח על חזון ומנהיגות.

סיור מספר 49: סיור רק אל האתרים המרהיבים בירושלים.

הסיור רכוב לבעלי רכב פרטי ומדלג בין אתרים שונים בירושלים.

סיור מספר 50:  סיור בעלי מלאכות עתיקים.

הסיור הוא בעיר העתיקה של ירושלים ובמהלכו נבקר אצל בעלי מקצוע שמשמרים עבודות מסורתיות. נבקר אצל החיט ובמפעל הטחינה, בצלמניה והקרמיקה הארמנית ועוד.

סיור מספר 51:  סיור אל ירושלים הרומית.

הסיור יתקיים בעיר העתיקה של ירושלים ויתמקד בירושלים בתקופה הרומית. זאת הייתה תקופה רבת משמעות בלבנט, בארץ ישראל ובירושלים והיא השאירה את חותמה על האזור. נשמע על ההיסטוריה, המניעים, הכוח העצום, הטכנולוגיה והדמויות המרכזיות של אותה תקופה.

סיור מספר 52: סיור אל ירושלים העותומאנית

הסיור יעסוק בתקופה הארוכה שבני עותמאן שלטו בירושלים. מימי השגשוג והקמת החומה המקיפה את העיר ועד לדעיכתה ודריסת הרגל של המעצמות האירופאיות בשטחה. הסיור מתקיים בעיר העתיקה ובסביבתה.

סיור מספר 53: סיור על ואל ראשית העיתונות בארץ ובירושלים.

הסיור יתמקד בעיתונות הכתובה בראשית דרכה ובמקומה בירושלים. נשמע על בתי הדפוס הראשונים, על המייסדים של העיתונות הארץ ישראלית, על סיפוריה המרכזיים ונשאל האם הטלוויזיה והאינטרנט חיסלו אותה, או דווקא הביאו לה עדנה? מדריך הסיור הוא העיתונאי הוותיק שלמה צזנה, שכתב במשך 25 שנים בעיתונות הכתובה.

סיור מספר 54: בעקבות הבאוהאוס בירושלים.

סגנון הבנייה הבינלאומי בולט בירושלים, עיר שבה ארכיטקטורה מודרנית נשמעת ביטוי חצוף. בסיור שיתחיל במרכז העיר וימשיך לשכונת רחביה, נשמע על בית הספר הגרמני שהוביל למהפכה אדריכלית של ממש. הייחוד של הבאוהאוס מזמן לנו מסע לא שגרתי הרחק ממסלול התיירות השגור בעיר בדרך כלל.

סיור מספר 55: אל הכותל המערבי.

קיר התמך המערבי של בית המקדש השני המשופץ, פרי מפעלו של המלך הורדוס – שליט יהודה בחסות רומי, עמוס בהיסטוריה, ארכאולוגיה, דת ותרבות. נשמע את הסיפור המלא על לידתה של ירושלים ועל חשיבותו של הכותל כמקום תפילה והאתר המתוייר ביותר בישראל בכל שנה שוב ושוב.

סיור מספר 56: נשים בעיר העתיקה

סיור על נשים אמיצות, חכמות, מנהיגות, שפעלו ועשו היסטוריה בירושלים. הסיור מתקיים בעיר העתיקה וסביבותיה.

סיור מספר 57: סיור על החומות לילדים.

הפעלה לילדים בני 5-12 המשולבת בצעידה על חומות העיר העתיקה. ההפעלה כוללת השתתפות פעילה של הילדים בעלילת הקמת החומה העותומאנית כיחידת לוחמים השומרת על ירושלים באותם הימים.  

סיור מספר 58: סיור חנוכיות בירושלים.

סיפור החג הוא סיפורה של ירושלים: נשמע על ההיסטוריה והמסורות בעקבות המנורה והנס המפורסם מבית המקדש. הסיור באווירה החורפית והייחודית של ירושלים בחנוכה, ברחבי הרובע היהודי בעיר העתיקה.

סיור מספר 59: סיור סליחות בירושלים.

סיור סליחות מלא עוצמה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי: אל מול הר הבית בירושלים. העיקרון של לשחרר, לוותר, למחול, לסלוח, נולד כבר בעולם הקדום. ברובע היהודי בירושלים ובכותל המערבי הוא מקבל משמעות מיוחדת.

סיור מספר 60: סיור ברחוב יפו בירושלים

הרחוב המחבר בין העיר העתיקה לעיר הנמל של ירושלים, יפו, הוא מפה פתוחה המספרת את התפתחותה של ירושלים. סיור על אנשים, בתים, דרכים, אורבניות עירוניות ותרבות.

סיור מספר 61: סיור אל הר הזיתים ונחל קדרון

ההר שמול הר המוריה, המפריד בין הר הבית למדבר, עמוס באמונות דתיות, מנהגים, היסטוריה וארכאולוגיה. נבקר בהר המתצפת על נוף עוצר נשימה של ירושלים, נשמע הסברים על האמונות השונות לגביו ונבקר באתריו ובאלה שלמרגלותיו, בנחל קדרון.

סיור מספר 62: סיור בשכונת אבו תור.

השכונה הציורית והנסתרת המשקיפה על חומות העיר העתיקה וסמוכה למתחם התחנה במושבה הגרמנית מחד ולבקעה וארנונה מאידך, היא כר מרתק לסיור בזווית אחרת על ירושלים. נצעד בין בתי השכונה ונשמע על תושביה, הרכבה המיוחד, אתריה ודייריה אז ועכשיו. הסיור מועבר על ידי תושב השכונה, מורה דרך מוסמך ומומחה לירושלים.

סיור מספר 63: סיור בהר ציון  

ההר שנשאר מחוץ לחומות מרתק לא פחות מהעיר העתיקה הסמוכה. נבקר בקבר דוד המלך, בחדר הסעודה האחרונה, במספר תצפיות מרהיבות ונשמע על מסורות, אמונות וסברות לגבי ההר ואתריו הקדושים ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים.

סיור מספר 64: סיור אופניים

סיור ברכיבה כייפית על אופניים ברחבי ירושלים. לא צריך להביא אופניים מהבית. הסיור יתחיל סמוך למתחם התחנה שבמושבה הגרמנית ויעבור בין תצפיות ואזורים מרהיבים בירושלים.

סיור מספר 65: סיור אל מסתורי שכונת הבוכרים

סיור אל שכונת יוקרה ירושלמית, שייסדה העדה המכובדת הבוכרית באמצעות נדיבים אמידים במאה התשע עשרה. היום השכונה היא שכונת חרדית צפופה במשפחות מרובות ילדים. זהו סיור נוסטלגי אל "רחובות", כך היה שמה של השכונה עם הקמתה שעובר בין מוסדות הדת ובתיה המפוארים מהעבר, דרך הקיים שם היום – ממעוז אנטי ציוני ועד מרכז לאופנה מקומית.

סיור מספר 66: סיור מים לילדים.

הסיור לימים חמים בחופש הגדול והוא סיור רגלי הכולל כניסה למים. מסלול הסיור הוא ממשכנות שאננים לבריכת הסולטן ופארק טדי.

סיור מספר 67:  הסיור ירושלים בתנך

סיור בעקבות הספר "669 ירושלים בתנך" שבו מוצגים 669 האזכורים של המילה ירושלים בתנך כולו. הסיור יתקיים בעיר העתיקה וסביבותיה ויספר את סיפורה של ירושלים לפי הכתוב בתנך. הספר הוא פרי עטם של שלמה צזנה, ששימש 25 שנים כעיתונאי וכעת הוא ארכאולוג ומורה דרך מוסמך והרב יצחק לוי, שניהם מומחים לירושלים. מדריך הסיור: שלמה צזנה. בסיום הסיור כל משתתף יקבל עותק מהספר.  

סיור מספר 68: חקוק באבן

סיור בעקבות הספר "חקוק באבן" שבו מוצגים 80 סימנים, כתובות וסמלים הקבועים באבניה של ירושלים. הסיור הוא בעיר העתיקה וסביבותיה, עם מחבר הספר, שלמה צזנה, ששימש 25 שנים כעיתונאי וכעת הוא ארכאולוג ומורה דרך מוסמך. בסיום הסיור כל משתתף יקבל עותק מהספר.  

סיור מספר 69: סיור בעמק המצלבה בירושלים.

העמק שנמצא בין שכונת רחביה וקריית הממשלה כולל בתוכו את המנזר הממוקם לפי המסורת הנוצרית היכן שגדעו את העץ ששימשה לצליבתו של ישו. נשמע על המסורות במקום, נכיר את מאבקי השליטה במנזר ונטייל בטבע הפתוח ובמרחבים של גן סאקר ועמק המצלבה.

סיור מספר 70: סיור בשכונת קטמון הישנה.

נשמע על השכונה הייחודית ועל דייריה מלפני קום המדינה, על סיפור הקרב בסן סימון, על המנזר שבמרכז הפארק והמבנים שסביבו. נטייל בין בתיה המפוארים ועל מיקומה ומרכזיותה בחיי ירושלים בעבר ובהווה.  

סיור מספר 71: סיור אל מוזיאון ישראל וסביבתו.

המוזיאון הלאומי שממוקם בקריית הממשלה בירושלים הוא מקום שאפשר לבלות בו שעות וגם ימים שלמים ולא להרגיש מיצוי. בסיור מודרך נבקר במקומות שאסור לפספס במוזיאון, בפינות חבויות שלו, בגן הפסלים ובאגף הארכאולוגיה וכן באתרים שסביב המוזיאון.

סיור מספר 72: גנים סביב לה. גנים ציבורים במרחב האורבני הפתוח בירושלים.

ירושלים ירוקה ומלאת מרבדים ירוקים במרחבים פתוחים וזרועה במגרשי משחקים ציבוריים. נעבור בכמה מגניה של ירושלים ובניהם בגן הפעמון, בגן בלומפילד, בגן טדי ועוד.

סיור מספר 73: התצפיות המרהיבות של ירושלים.

הסיור יכול להיות רגלי או רכוב והוא כולל ביקור והעפלה אל מקומות גבוהים כדי להביט משם אל הנוף עוצר הנשימה של ירושלים. נעצור בין היתר ב: מגדל ימקא, בעיר העתיקה בירושלים, בהר הזיתים ובהר הצופים.

בחרתם? יופי! להזמנות: 054-6742065

חסר לכם סיור בנושא שאתם אוהבים ולא נמצא כאן? עדכנו אותנו וכאן 054-6742065 ונוסיף.

2 תגובות בנושא “רשימת כל הסיורים בירושלים 2023 המיועדת לקבוצות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: