ארכיאולוגיה

"שקט חופרים" הוא פודקאסט (תכנית רדיו המוקלטת ומושמעת באינטרנט) העוסקת בכל מה שמעניין בארכאולוגיה. בכל פרק מארח העיתונאי שלמה צזנה, מומחה אחר מהתחום. יחד הם צוללים לעולם הקדום המרתק ולתגליותיו. והפעם: פורצי דרך ושמם הנאטופים. שיחה עם ד"ר ראובן ישורון, על "ממציאי הנדל"ן". להאזנה לחץ כאן

לרשימת הפרקים הקודמים, גלול למטה:

רשימת הפרקים:

  1. לך בעקבות הכסף… מטבעות עתיקים וארכיאולוגיה. שלמה צזנה מראיין את ד"ר יואב פרחי, מומחה למטבעות עתיקים. להאזנה, לחץ על הנגן.
  1. מהו סקר ארכיאולוגי? חפירה ארכיאולוגית, אנחנו יודעים מהי ומכירים. אבל מהו ה"סקר" הארכיאולוגי? שיחה על השיטה לסריקת שטח שממפה את האתרים הארכיאולוגים האפשריים. שלמה צזנה מראיין את ד"ר שי בר, עורך סקר הר מנשה. להאזנה לחץ  
  2. מהי ארכו-זואולוגיה ומה ניתן להבין ממצאים של עצמות בעלי חיים על החיים הקדומים? שקט, חופרים. והפעם, שיחה על תובנות מהעולם הקדום, לפי הממצא הארכיאולוגי הזואולוגי – עצמות בעלי חיים. הצטרפו והקשיבו לשיחה מרתקת שקיימתי עם מעיין לב, דוקטורנטית בחוג לארכיאולוגיה באונ' חיפה, שחשפה מדוע היו כמויות אדירות של קמטנים (סוג של לטאה) באתר הנאטופי במערות הכרמל. להאזנה לחץ כאן. 
  3. פורצי דרך ושמם הנאטופים. שיחה עם ד"ר ראובן ישורון על ממציאי הנדל"ן.
    שקט חופרים! והפעם, שלמה צזנה מארח את ד"ר ראובן ישורון, ראש החוג לארכיאולוגיה באונ' חיפה, על העולם הפרה-היסטורי מלפני מליוני שנים ועד לפריצת הדרך המשמעותית לקראת העולם שאנו מכירים, בידי קבוצת האוכלוסייה ששמה הוא "הנאטופים". שיחה על האדם הקדמון והפסולת שהוא משאיר אחריו, על שלושת בעלי החיים שאהב לאכול בארץ ישראל; וגם על נפח המוח שהשתנה בחלוף השנים; מה אפשר להבין משן אחת שמוצאים בחפירה פרה-היסטורית ועד כמה הנאטופים היו פורצי דרך בזכות שלל המצאות חברתיות וכלכליות. להאזנה, לחצו כאן.

%d בלוגרים אהבו את זה: